Diş Protez Tedavisi| Özel Van Viyadent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği


Protez tedavisi ve yapımı fotoğrafı

Protez (Protetik) Diş Tedavisi, ağızdaki eksik diş sayısına göre ve bu eksiklikleri gidererek, ağız bütünlüğünü kazandırır, sadece estetik değil aynı zamanda çiğneme fonksiyonlarını, konuşurken sesleri düzgün çıkarma ve diş eksikliğinden ötürü psikolojik problemleri de ortadan kaldırmayı hedefleyen diş hekimlerinin önemli ve büyük dallarından biridir. Protetik tedavi yöntemleri, fonksiyon ve estetik anlamında kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Kişiye çiğneme ve konuşma fonksiyonu geri kazandırılır. Temel olarak protetik diş tedavileri ile kaybedilen dişin yerine farklı protez türleri uygulanır. Protez tedavisi, Diş hekimlerimiz tarafından uygulanır.Diş Hekimlerimiz ,ağız içi sabit ve hareketli protez uygulamalarının yanı sıra kanal tedavisi sonrasında dişin porselen kuronlarla desteklenmesi ile de uğraşır. Bu noktada tercih edilecek protezin hastanın ihtiyacına göre belirlenmesi ve protezin doğal dişler ile aynı boy ve renkte olması oldukça önemlidir. Var olan doku yerine protez dişin kullanılması nedeniyle protetik diş tedavileri sıklıkla estetik diş tedavisi olarak da bilinir. Bu noktada estetik görünüm çok önemli olsa da protetik diş tedavisinde esas olan kişinin çiğneme ve konuşma becerilerinin geri kazanılmasıdır.Bu yüzdendir ki tecrübeleşmiş hekimlerden yardım almak daha sağlıklı olacaktır. Özel Viyadent Ağız ve Diş Sağlığı polikliniği olarak Diş hekimi kadromuzla uzun yıllardır bu işlemi özveriyle yapmaktayız. Ayrıca estetik olması için yapılan yanlış uygulamalara bağlı olarak kişinin konuşması sırasında bazı seslerin çıkmaması ya da yanakların ısırılması gibi istenmeyen sonuçlarda ortaya çıkabilir. Dolayısıyla kaybedilen diş, protez uygulamaları ile geri kazanılırken işlevsellik başta olmak üzere estetik kaygılarıda gideririz. Dişlerin tamamının kaybedildiği vakalarda ise total protez uygulamaları yine diş hekimlerimiz tarafından uygulanır.
Danışmak istediğiniz veya bilgi almak istediğiniz tüm konularda; iletisim@viyadent.com adresine mail atabilirsiniz veya 05013730665 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz...

İletişim


Bizi arayın veya bize bir mesaj gönderin, en kısa sürede size geri dönelim! Uzman Diş hekimlerimizle Van'ın En kaliteli diş kliniği.

TELEFON:

05013730665

Adres:

Valimithatbey Mah.Trafik Sk:10/A
İpekyolu-VAN